13 Mayıs 2010 Perşembe

“SEVGİYLE BÜYÜ PREMATÜRE BEBEK”

“SEVGİYLE BÜYÜ PREMATÜRE BEBEK”

Prof. Dr. İpek Akman’dan prematüre bebek sahibi aileler için kaynak niteliğindeki ilk kitap: “Sevgiyle Büyü Prematüre Bebek”

Prematüre bebek sahibi ailelerin soru işaretlerine cevap vererek ebeveynlere bebeklerine nasıl bakmaları gerektiği hakkında aydınlatıcı bilgiler veren” Sevgiyle Büyü Prematüre Bebek”, Bilgi Grup’tan çıktı.

Günümüzde tıbbı yenilikler baş döndürücü bir hızla gelişse de erken doğumların önüne geçmek ne yazık ki henüz mümkün değil. Türkiye’de her yıl doğan, 1.3 milyon bebekten ortalama 100 bini prematüre olarak dünyaya geliyor. Yaygın olan kullanılan kısırlık tedavileri sonucu, çoğul gebelikler ve dolayısıyla da prematüre doğumlar artmakta. Ayrıca yenidoğan hastalıklarını tedavi eden uzman ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri de ne yazıktır ki yetersiz sayıda.

Prematüre bebekler organ gelişimlerini tamamlayamadan erkenden dünyaya geldikleri için uzun süre özel bir bakım almaları gerekiyor. “Sevgiyle Büyü Prematüre Bebek” bu zorlu süreci yaşayan anne babalara bilgi sunarak, bebekleri yoğun bakımdayken olan biteni anlamalarını kolaylaştıracak ve onların sağlık ekibinin bir parçası olabilmelerini sağlayacak.

Bilgi ve iletişim:

Fatih Özgüzelbaş / Bilgi Grup

Tel: 0 216 302 30 22 GSM: 0537 716 26 62

Mail: bulten@bilgigrup.com.tr


Nerden çıktı bu evcadısı hayır olsun diyenleri duyar gibiyim...Vallahi ben de bilmiyorum...Blog izleyicilerimin bana ulaşması için açtığım adresime yollanmış bir mail bu...


Ben de bir prematüre teyzesi olarak bu konuya duyarlı olmalıyım dedim ve olduğu gibi yayınlayıverdim maili...

Umarım birilerinin işine yarar...


Sevgiyle....

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...